1. Fotokopi Nedir?

Fotokopi makinesi, çeşitli belgeleri ve diğer görsel materyalleri hızlı ve ucuz bir şekilde çoğaltmak için kullanılan bir cihazdır. Devamı için tıklayınız.

 1. Yazıcı (Printer) Nedir?

Yazıcılar,bilgisayar ortamında üretilen şekil, grafik ve yazıların kağıda aktarılmasını sağlayan araçlardır.Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinesi nasıl çalışır?

Normalde zayıf bir iletken iken, ışığa maruz kaldıklarında iyi bir iletkene dönüşen maddelere “fotoiletken” adı verilir. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinasının tonerini nasıl çıkartabilirim?

Sitemizde bulunan teknik servis/kurulum ve destek videoları bölümüne giriniz. Destek videolarında bulunan Kyocera Mita yazıcıların ve Mitaco fotokopi makinalarının toner değişim videolarını izleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.

 1. Fotokopi makinasının atık toner kutusunu nasıl değiştirebilirim?

Sitemizde bulunan teknik servis/kurulum ve destek videoları bölümüne giriniz. Destek videolarında bulunan Kyocera Mita yazıcıların ve Mitaco fotokopi makinalarının atık toner kutusu değişim videolarını izleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.

 1. Mitaco fotokopi makineleri ile Kyocera,Utax,Olivetti,Trump Adler,OlimpyaOl,Epson fotokopi makinelerinin tonerleri birbiri ile uyumlumu dur?

Mitaco ile Kyocera fotokopi makinelerinin tonerleri birbiri ile uyumludur ancak Trump Adler,Utax,Olivetti,Olimpia,Epson ve fotokopi makinelerinin tonerleri birbiri ile uyumlu değildir.Mitaco ile uyumlu olan fotokopi makinası tonerlerine sarf malzemeler bölümünden bakabilirsiniz.

 1. Hangi markalar fotokopi makinası üretir?

Kyocera Mita,Canon,Rex Rotary,Xerox,Gestetner,Hewlett Packard,Konica  Minolta,Lanier,Oki,Oce,Panasonic,Ricoh,Sharp,Toshiba,Savin,Samsung,Hp gibi markalar fotokopi makinası üretimi yapmaktadır.

 1. Uzun ömürlü fotokopi makinesi ve uzun ömürlü yazıcı satın almak istiyorum. Her firma kendi fotokopi markasının en uzun ömürlü olduğunu iddia ediyor. Bunu fotokopi satın almadan veya yazıcı satın almadan önce nasıl anlarız?

Fotokopi makinesi satın almak için görüşeceğiniz firmalardan, satın almayı düşündüğünüz fotokopi makinasının ve yazıcının teklifini mutlaka yazılı olarak isteyin ve size gönderecekleri teklifte drum ve toner ömürlerini yazmalarını bizzat söyleyiniz. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinasında yazıcı, tarayıcı ve faks özelliği olması fotokopi makinesinin ömrünü kısaltır mı?

Fotokopi makinasında yazıcı (printer) , tarayıcı (scanner) ve faks (fax) özelliği olması fotokopi makinesinin ömrünü kısaltmaz. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinası kiralama ve yazıcı kiralama nasıl yapılır? Neler Kiralama dâhilindedir?

Bu sistemde müşterinin makine bedeli ödemeden makinenin kullanım hakkına sahip olmasıdır. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinesi kiralama ve yazıcı kiralama sisteminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bazı firmalar kurdukları kiralık fotokopi makinelerinin sayaçları ile oynayarak, fotokopi makinelerinin sayaçlarının çift atmasını sağlamaktadır. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinesi kiralamak mı yoksa fotokopi makinesi satın almak mı daha avantajlı?

Aylık kopya adetleriniz 2.000 kopya ve üzerinde ise fotokopi makinesini kiralamak satın almaktan daha avantajlıdır. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi makinasında kopya başı sistem nedir? Neler kopya başı sistemin dâhilindedir?

Kopya Başı Sisteminde makine mülkiyeti müşteriye ait olup, toner-yedek parça-servis ve tüm malzemeler (kâğıt hariç) satıcı firmaya aittir. Devamı için tıklayınız.

 1. Leasing ile fotokopi makinesi nasıl alınır? Leasing sistemin avantajları nelerdir?

Leasing sistem müşteriye 24 aydan 60 aya kadar eşit ve çok düşük taksitler ile makine verme imkânı tanıyan bir anlaşmadır. Devamı için tıklayınız.

 1. Kullandığım fotokopi makinesi için yetkili servis ve tamir noktasını nasıl ulaşabilirim?

Mersa fotokopi makinelerinden aldığınız, mitaco fotokopi makineleri ve yazıcıları 2 yıl yerinde servis ve garantilidir. Devamı için tıklayınız.

 1. En ucuz fotokopi markası hangisi?

En önemlisi,makinayı ucuz almak değil,ucuza kopyayı maledebilmektir. Devamı için tıklayınız.

 1. Fotokopi Makinesi satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Günümüzde fotokopi makinesi, bütün iş yerleri için gerekli, çağdaş ve vazgeçilmez bir büro gerecidir. Devamı için tıklayınız.

 1. Neden Fotokopi Kiralama?

Aylık almış olduğunuz kopya adetleriniz yüksek ise fotokopi kiralama yönetemi firmalar için çok avantajlı bir çözümdür. Devamı için tıklayıız. 

 1. Fotokopi kiralama fiyatları nasıl belirleniyor?

Fotokopi kiralama fiyatları ihtiyacınız olan makineye ve almış olduğunuz kopya miktarına göre değişiklik göstermektedir. Devamı için tıklayınız. 

 1. Neden sitenizde fotokopi fiyatları ve yazıcı fiyatları yazmıyor?

Sitemiz de fotokopi makinası fiyatlarını yazmamamızın sebebi sizlerle telefonla veya yüz yüze görüşerek ihtiyacınız olan ürüne yönlendirmektir.  Devamı için tıklayınız.

 1. İhtiyacımıza uygun yazıcıyı nasıl belirlerim? Yazıcı satın mı almalı yoksa yazıcı kiralamalı mı?

Firmaların en çok mali giderleri yazıcılardır. Yazıcılar fiyat olarak uygun olsa da sarf malzeme olarak çok pahalıdırlar. Devamı için tıklayınız.

 1. Kiralık sistemde kurdağunuz fotokopi veya yazıcı sıfır mı?

Kiralık fotokopi sisteminde müşteriye kuracağımız cihazların durumunu Mersa belirler. Devamı için tıklayınız.