Kiralık Fotokopi Sisteminin Ekonomik Faydaları Nelerdir?

        Günümüz dünyasında kiralamanın değeri her geçen gün artmaktadır. Artık firmalar hemen hemen bürün ihtiyaçlarını kiralama yoluyla karşılamaktadır. Yapılan araştırmalarda kiralık fotokopi makinesi kullanan firmaların giderlerinin büyük oranda düştüğü görülmektedir. Kiralık fotokopi de şirketler için en çok tercih edilen kiralama sistemlerinin başında gelmektedir. Kiralık fotokopi makinası kullanan şirketler sarf malzeme, amortisman gideri, yedek parça, servis, bakım vs. gibi birçok külfetten kurtulmaktadır. Ayrıca şirketlerde kiralık fotokopi makineleri ne kadar fazla kullanılırsa maliyetler de aynı oranda düşmektedir. Kiralık fotokopi sistemine geçen firmalar günümüz teknolojisi yakından takip etme fırsatı bulmaktadır. Fotokopi makinesi mülkiyeti kendisinin olmadığı için eskiyen, arızalan kiralık fotokopi makinasını yeni bir cihazla değiştirebilirler.

        Kiralık çok fonksiyonlu fotokopinin bir diğer avantajı da fazla çekim adetlerinde esnek olmasıdır. Kiralık fotokopi sistemine geçtiniz ve aylık kotayı doldurduğunuz için bir üst kotaya geçebilirsiniz. Böylelikle fotokopi makinesi modelini de yükselte bilirsiniz. Ancak satın aldığınız bir fotokopi makinesinde fazla çekim yaparsanız toner, servis, bakım ve sarf malzemeye daha fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Kiralık fotokopi fiyatları almış olduğunuz kopya adetlerine göre değişmektedir. Kopya adetleriniz ne kadar yüksek olursa kiralık fotokopi makinesi fiyatları da aynı oranda yükselecektir. Çünkü alacağınız kopya adetleri ne kadar yüksek olursa, kiralık fotokopi makinasının hızı da yükselecektir. Kiralık fotokopi makinası fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de fotokopinin baskı boyutudur. A3 fotokopi makinesinin satın alma maliyeti A4 fotokopi makinesine göre daha fazladır. Dolayısıyla A3 kiralık fotokopi fiyatları, A4 kiralık fotokopi fiyatlarından daha yüksektir. Kiralık fotokopi makineleri fiyatları, fotokopi makinesinin özelliklerine göre de değişmektedir. Örneğin kiraladığınız fotokopi makinesinde faks özelliği olmadığını varsayalım. Aynı cihaza faks eklemek istediğinizde aylık kiralık fotokopi fiyatı değişecektir.

        Kiralık fotokopi sistemi firmalara her zaman avantaj sağlamaz. Aylık çıktı adetiniz çok düşükse fotokopi makinesi satın almak daha ekonomik olacaktır. Çünkü kiralık fotokopi makinesi sisteminde aylık bir kota verilmektedir. Aylık size verilen kotanın altında çıktı alıyorsanız kiralık fotokopi sistemine fazladan paralar ödersiniz. Kiralık Fotokopi sistemine geçmeden önce işin uzmanından yardım alabilirsiniz. Firmanızda analiz yaptırarak ihtiyacınız olan sistemi belirleyebilirsiniz.

 

 

TEKLİF İSTE